Müşteri Destek

+90 532 291 2608

Acil Servis

+9 0212 549 91 88

Mail Adresimiz

info@akdoorkepenk.com

Müşteri Destek

+90 532 291 2608

Acil Servis

+9 0212 549 91 88

Mail Adresimiz

info@akdoorkepenk.com

Bariyer Sistemleri

Bariyer sistemleri güvenlik açısından kullanılan en önemli donanımlardan biridir. Kullanım alanları oldukça geniş olan bariyer sistemlerinin      amacı, araç giriş çıkışlarını kontrol altında tutmak ya da araçları durdurmak amaçlı geliştirilmiştir.  Birbirinden farklı malzemeler kullanılarak yapılan geçiş ve güvenlik sistemleri, özellikle trafiğin yoğun olduğu kalabalık ortamlarda tercih edilmektedir.

Bariyer Sistemlerinin Kullanım Alanları

Avm otopark girişlerinde, güvenliği kontrol altında tutmak ve araç içi kontrolü sağlamak amaçlı otomatik bariyer sitemleri kullanılmaktadır. Aynı şekilde kampüs, hastane, kamu alanları, site bahçeleri, askeri alanlar gibi bölgelerde de bariyer sistemleri kullanılmaktadır. Bariyerlerin yapıldığı malzemeler de kullanım yerine göre çeşitlilik sağlamaktadır. Plastik, alüminyum, tahta, çelik gibi malzemeler kollarda kullanılmaktadır.

Bariyer Sistemi Çeşitleri

Kollu Bariyer Sistemleri

Kollu bariyer sistemleri uzunluklarına göre 3 m – 4 m, 5 m ve 6 m şeklinde farklılık göstermektedir. Kollu bariyerler yine kendi arasında, kumandalı, otomatik ve mekanizmalı olarak adlandırılsa da genel adı kollu bariyerdir.

Araçlar için özel tasarlanan mantar bariyerler; – yol babaları- olarak geçmektedir.

Otopark bariyerleri,  park alanlarına yabancı kişilerin arabalarını park etmeye engellemek amacı ile kullanılan bariyerlerdir. Bilet kesme, kart okutma, plaka okuma gibi işlemlerde uzaktan kumandalı sistemler kullanılır.

Sonlandırma ve kişisel park alanları bariyerleri, otopark içi düzeni sağlamak ve kapı önü gibi park alanlarında kullanılır. Düşük maliyeli olup herkes tarafından tercih edilebilir.