Müşteri Destek

+90 532 291 2608

Acil Servis

+9 0212 549 91 88

Mail Adresimiz

info@akdoorkepenk.com

Müşteri Destek

+90 532 291 2608

Acil Servis

+9 0212 549 91 88

Mail Adresimiz

info@akdoorkepenk.com

Carport

CARPORT MODELLERİ

Carport; yan tarafları açık olan garaj anlamına gelmektedir. Pek çok farklı kullanım alanlarına sahiptir. Modern ve şık tasarımları ile apartman ve site bahçelerinde, kapı önlerinde, dükkan, atölye gibi benzeri iş yeri alanlarının üstlerini kapamada ayrıca çatı ve teras kapamalarında rahatlıkla kullanılmaktadır.

Pek çok farklı modele sahip olan carport çeşitleri, isteğe bağlı olarak led ışıklarla da donatılıp renkli bir görünüm haline getirilebilmektedir. Carportların en büyük özelliklerinden biri, bulunduğu ortamda çok fazla yer kaplamamasıdır. Etrafı açık olması nedeni ile de park etmek ve araçlarla giriş çıkış yapmak da bir o kadar basittir.

 Carport modelleri, kullanan kişiye ve alana göre de büyüklük açısından farklılık göstermektedir. Kişiye özel bir alanda kullanılacaksa şayet tek kişilik; toplu alanlarda  (avm, hastane, iş yerleri, kamu alanları vb. )kullanılacaksa da çoklu sistem şeklinde tasarlanmaktadır. Carportlar, çatı şekillerine göre de; kubbeli, single port, m port, y port isimlerini almaktadır. Örneğin; single port modelleri tavanı düz bir şekilde tasarlanmışken, m port modeli dışarı doğru verevli, y port modeli de içeri doğru tasarlanmıştır. Konstrüksiyon açısından da, ahşap, metal gibi malzemeler tercih edilebilir.

Mukavemet açısından oldukça sağlam bir yapıya sağlam olan carportlar, farklı detaylarla da şekillendirilebilmektedir. Her alana tavan ve taban ile birlikte kolay bir şekilde monte edilmesi de, carportlar için avantajlı bir yöndür.