Müşteri Destek

+90 532 291 2608

Acil Servis

+9 0212 549 91 88

Mail Adresimiz

info@akdoorkepenk.com

Müşteri Destek

+90 532 291 2608

Acil Servis

+9 0212 549 91 88

Mail Adresimiz

info@akdoorkepenk.com

Mağaza Kepenki

Alışveriş merkezlerinin ışıltılı görüntüleri, renkli vitrinleri, herkesin ilgisini çeken pek çok yönleri vardır. Gündüzleri ve akşamın belirli bir saatine kadar açık kalan mağazalar, gün bittikten herkes gittikten sonra yerini sessizliğe alır.  Gün sonunda kazanılan paraların çoğu mağaza içinde kalırken, bu da ciddi anlamda güvenlik sağlanmasını gerektirir.

Her mağazanın kendine özgü güvenlik önlemleri vardır. Güvenlik kameraları, bekçiler, çelik kasalar vs. fakat en önemli güvenlik tedbirlerinin başında sağlam bir kapı gelmektedir. Mağaza kepenki ne kadar sağlam olursa, güvenlik de o derecede üst seviyede olur. Hem görsel açıdan hem de kullanış açısından farklılık gösteren pek çok kepenk çeşidi vardır. Panjurlu, fotoselli, otomatik, stor kepenk şeklinde değişmektedir. Mağaza kepenki, özellikle alışveriş merkezleri içinde benzerlik göstermesi önemlidir. Bunun için de daha çok stor kepenk sistemleri tercih edilmektedir. Açık, yarı açık ve kapalı alanlar için geliştirilmiş kepenkler, isteğe göre birden fazla detaya sahip olabilir. Rengi, çalışma şekli, monte şekli gibi.

Mağaza kepenki, daha çok otomatik ve fotoselli olarak tasarlanmıştır. Tasarlanan bu kepenkler için, elektrik kesintisi gibi durumlarda devreye giren manuel açılım detayı eklenmiştir. Ayrıca güvenliğin artmasına yardımcı olan askı kilit sistemleri de, yine aynı şekilde kepenkler için düşünülüp tasarlanmıştır. Mağazaların, gündüz güzel ve renkli görüldüğü kadar, gece de bu estetiğini kaybetmemesinin sebeplerinden biri de mağaza kepenklerinin cephe ile uyumudur.