Müşteri Destek

+90 532 291 2608

Acil Servis

+9 0212 549 91 88

Mail Adresimiz

info@akdoorkepenk.com

Müşteri Destek

+90 532 291 2608

Acil Servis

+9 0212 549 91 88

Mail Adresimiz

info@akdoorkepenk.com

Manuel Döner Kapı

Manuel döner kapı, bina girişlerinde, alışveriş merkezlerinin girişlerinde ve tercihen iş yerlerin girişinde kullanılan, estetik açıdan hoş bir görünüme sahip olan döner mekanizmaya sahip kapılardır. Ölçü bakımından genellikle standart olarak 2400 mm iç çap, manuel döner kapı için idealdir. Manuel döner kapılarda, enerji bakımından büyük bir tasarruf elde edilir. Çünkü bu tarz kapılar, hava perdesi gerektirmediği için, malzeme bakımından da ekonomiklik sağlar. En büyük avantajlarından birisi ise, istenildiği zaman otomatik ya da yarı otomatik hale getirilmesidir.

Manuel döner kapı modellerinde, isteğe ve mekana bağlı olarak kanat sayısı, 3 ya da 4 adet şeklinde değişebilir.  Fakat bu kanat sayısı, kullanıcının isteğine göre arttırılıp azaltılabilir. 3 kanatlı döner kapılar, bölmelerinde daha çok kişi barındırabilirken, 4 kapılı döner kapılar bölme içlerinde daha az kişiyi barındırabilir.

Döner kapılar, mekana estetiklik katar, ancak unutulmaması gereken bir nokta vardır ki o da; döner kapıların acil giriş çıkış kapısı olarak kullanılmamasıdır. Her türlü acil durumlara göre döner kapıların hemen yan tarafında ya da çıkışa yakın bir yerde acil çıkış kapıları muhakkak bulundurulmalıdır. Döner kapıların tasarımı, aydınlatmalarla ve cam modelleri ile zenginleştirilebilir. Böylece hem gece hem de gündüz kullanımı mekana şıklık katar. Rüzgar sirkülasyonundan etkilenmemesi manuel döner kapılar için de yine oldukça avantajlı bir durumdur.