Müşteri Destek

+90 532 291 2608

Acil Servis

+9 0212 549 91 88

Mail Adresimiz

info@akdoorkepenk.com

Müşteri Destek

+90 532 291 2608

Acil Servis

+9 0212 549 91 88

Mail Adresimiz

info@akdoorkepenk.com

Otomatik Döner Kapı

Otomatik döner kapı, toplu kullanım alanlarında, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, otellerde ve eğlence merkezlerinde en çok tercih edilen modeller arasında yerini alır. Bina içi yalıtım söz konusu olduğunda, otomatik döner kapıların bu konuda ne kadar çok avantajlı olduğu unutulmamalıdır. Herhangi bir açık kalma durumu olmadığı için, ısı konusunda binayı sıkıntı sokmaz. Yine aynı şekilde düşünecek olursak, dışarıdan gelen herhangi bir sesi sürekli olarak içerde tutmaz.

Otomatik döner kapı kullanımının, giriş çıkış sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri; sıkışıklığa ve izdihama mahal vermemesidir. Çünkü belli bir düzende giriş çıkış sağlandığı için, insanlar birbirlerini rahatsız etmeden ve bekletmeden geçişlerini sağlayabilirler.

Mekanların mimari tasarımlarına uygun olarak her çeşitte üretilebilen döner kapılar, mekanla uyum sağlamakta ve ahengi bozmamaktadır. Gövde seçeneklerine değinmek gerekirse de, alüminyum, paslanmaz çelik ve bronz olarak tercih edilebilir. Aydınlatma ve cam özellikleri ile de döner kapılar, her isteğe bağlı olarak tasarlanabilir. Standart ve çift yönlü otomatik döner kapı modelleri, kullanılacağı alanın taşıma kapasitesine göre değişebilir.

Otomatik döner kapı iç hacim ölçülerinde standart minimum ( ortalama 1800 mm ) ve maksimum  ( 3800 )ölçüler mevcuttur. Ancak bu ölçülere bağlı kalmayı, mekanın boyutuna ve kullanıcı sayısına göre yeniden ölçülendirilebilir. Kanat sayısı da, iç çap ölçüsüne oranla gerekli sayıda monte edilir.