Müşteri Destek

+90 532 291 2608

Acil Servis

+9 0212 549 91 88

Mail Adresimiz

info@akdoorkepenk.com

Müşteri Destek

+90 532 291 2608

Acil Servis

+9 0212 549 91 88

Mail Adresimiz

info@akdoorkepenk.com

Radarlı Kapı

Radarlı kapı, bir diğer adı da fotoselli kapı olarak bilinen radar kapılar, günümüzde oldukça yaygın kullanıma sahiptir. Kapıların üst bölümüne yerleştirilen fotosel sistemleri, ışığa karşı oldukça hassas bir dirence sahiptir. Fotoselli kapıların işleyiş biçimi ise, dirençlerin insan gözüne benzeyen bir algılama sistemi olması ve bu algı ile ışığı hissetmesi şeklindedir. Böylece kontrol sistemi, algılanan hassasiyet sonucu kapıları hareket ettirir ve kapıların otomatik olarak açılmasını sağlar.

Fotoselin algılama sistemi oldukça geniş bir alana sahiptir. Ancak her türlü ışığa hassasiyet gösterdiğinden dolayı, kullanımı zor olmaması için, sadece gerekli alanı algılamaya yönelik kısıtlanmıştır. Bu kısıtlama şekli de, LDR adı verilen dirençlerin siyah tüpler içine uygulanarak, hassasiyeti azaltması şeklindedir.

Radarlı kapı, yaya sirkülasyonunun çok yoğun olduğu yerlerde kullanılır. Oteller, alışveriş ve eğlence merkezleri, hastaneler, süpermarketler, havaalanları gibi daha pek çok yerde kullanılır. En büyük avantajlarından biri,  herhangi bir zahmete girmeden giriş çıkış sağlamakla birlikte bir diğer yandan hem ısı hem de ses yalıtımı bakımından da önemli bir noktadır.

Radarlı Kapılar Nasıl Çalışır?

Motor ve yürütme grubu sistemi, algılama sistemi, kontrol paneli ve kanat profilleri sistemi şeklinde çalışma sistemlerine sahiptir. Kapıların yönlerine ve kullanılacağı alana göre çalışma sistemi belirlenir.