Müşteri Destek

+90 532 291 2608

Acil Servis

+9 0212 549 91 88

Mail Adresimiz

info@akdoorkepenk.com

Müşteri Destek

+90 532 291 2608

Acil Servis

+9 0212 549 91 88

Mail Adresimiz

info@akdoorkepenk.com

Seksiyonel Kapı

Seksiyonel kapı, hızlı bir şekilde trafik akışını sağlamaya yarayan, kullanılan alanı (tesis, garaj, depo vs. ) sıcak ve soğuk, toz, yağış, rüzgar gibi dış etkenlerden koruyan ve aynı zamanda ortamın havasını da koruyan, açık görüş sistemine sahip olan kapılardır. Kapılar istenilen her ölçütte ve modelde üretilebilir. Seksiyonel kapı modellerinin tasarım şekli, duvarlara ve tavana göre ayarlanabilmektedir. Tavana doğru yatay biçimde kayarak hareket eden kapıların en büyük avantajı yer kaplamaması ve ortama ciddi anlamda bir boşluk kazandırmasıdır. Güvenlik açısından da oldukça elverişli ve işlevsel olan seksiyonel kapılar otomatik kapı otomasyonunun barındırır.

İnsan akışının çok fazla olduğu yerlerde bu tarz kapılar kullanılır. İzoleli sandviç adı verilen panellerden oluşmakta ve bu panellerin sayesinde yüksek ses ve yüksek ısı yalıtımı sağlayabilen özelliklere sahiptir. Panellerin en güzel yönü de, birleşim noktalarının tasarlanma biçimidir. Parmak kısılmalarına ve sıkışmalara karşı emniyetli bir biçimde üretilmiştir. Manuel olarak çalıştırmanın kolaylığını da kurma yaylar ile dengelen sistem sağlar. Güvenlik açısından bir diğer önemli nokta da dört tarafının contalar ile kaplı olmasıdır.

Seksiyonel kapı modellerinin kullanım alanı genelde garaj ve fabrika kapıları olarak tercih edilir. Kapılar, çarpma ve rüzgara karşı mukavemet göstermesi için ekstra olarak tasarlanmış, çelik levhalar ile kaplanmıştır. Ek olarak, fotosel, pnomatik ve flaşör gibi uyarı ve güvenlik sistemleri de eklenebilmektedir.