Müşteri Destek

+90 532 291 2608

Acil Servis

+9 0212 549 91 88

Mail Adresimiz

info@akdoorkepenk.com

Müşteri Destek

+90 532 291 2608

Acil Servis

+9 0212 549 91 88

Mail Adresimiz

info@akdoorkepenk.com

Yana Kayar Bahçe Kapısı

Yana kayar bahçe kapısı, adından da anlaşılacağı üzere, sürtünmeli bir siteme sahip olup ray üzerinde kayar şekilde işlemektedir ve tek bir tane kanat bulunur. Genellikle okul, hastane, fabrika ve site bahçelerinde kullanılır. Olası sıkışmaya karşı alınmış emniyet önlemleri mevcuttur. Manuel olarak kullanılabileceği gibi, otomatik olarak da kullanılabilir. Bu tamamen ortamın büyüklüğü, kullanıcı sayısı ve yaya trafiğine bağlıdır.

Yana kayar bahçe kapısı, dış etkenlere karşı dayanıklılık gösteren malzemeler ile üretilmiştir. Kullanım alanları genellikle, dar ve uzun alan gerektiren yerlerdir. Çünkü açılış şekli itibari ile olduğu yerde fazla yer kaplamaz. Dairesel bölgeler, geniş yerler ve yokuşlarda bulunan girişler için ideal bir çözümdür.

Güvenlik olarak tasarlanmış en büyük özelliği ise, herhangi bir engelle karşılaştığında, kapı hareketinin iptali söz konusu olduğunda ya da insanlara veya nesnelere karşı olası tehlikeleri önlemek amacı ile yumuşak başlama ve yumuşak bitiş fonksiyonunun olmasıdır. Bu sayede kapı ya durur ya da tersine hareket eder.  Yana kayar bahçe kapısı, uzaktan kumanda, kayar kapı motoru, flaşör lamba ya da emniyet fotoseli yardımı ile çalışabilir. Büyük ve geniş alanlarda daha çok otomatik yanar bahçe kapıları tercih edilmektedir. Kullanılacağı alanın mimarisine uygun olarak her türlü ferforje uygulamalar da mevcuttur. Aynı şekilde kayar kapılar, istenilen renkte boyada, desende ve ölçüde tasarlanabilir.